Střední a velké zahradní domky


Střední a velké zahradní domky

Střední a velké zahradní domky jsou vhodné pro každého, kdo má velkou zahradu a potřebujete někam uklidit například zahradní náčiní, ale také pro ty, kteří svůj zahradní domek chtějí využívat jako místo relaxace, odpočinku a příležitostné přespání pro hosty nebo jako skvělý úkryt před letním spalujícím sluncem. Záleží pouze na Vás, jak si svůj zahradní domek zařídíte.

Tyto zahradní domky už by měli stát na předem pečlivě připravených základech. Pevný základ je zárukou dlouhé životnosti a stability. Domku pak také neublíží vlhkost. Máme dvě možnosti:

  1. Základová deska: tato možnost je stejná jako u malých zahradních domků, vyhloubí se jáma o hloubce cca 30 cm. Na 15 cm silnou vrstvu štěrku umístíme PE fólii a na ni se poté umístí 6 cm silná vrstva betonu, která je doplněna o rohož a vyplní se zbývajícím betonem. Velkou výhodou je poměrně snadné provedení této metody.
  2. Betonové dlaždice: základ je totožný s předchozím způsobem, ale štěrk se pokryje betonovými dlaždicemi o velikosti 30×30 cm.